Innowator Mazowsza

25 tys. zł dla innowacyjnej firmy i 10 tys. zł dla naukowca wprowadzającego w praktykę innowacyjne rozwiązania – to główne nagrody w organizowanym kolejny raz Innowatorze Mazowsza. Aby o nie zawalczyć, trzeba złożyć wniosek do 10 sierpnia br.

To już czwarta edycja konkursu, który pozwala promować innowacyjność stosowaną na Mazowszu. Innowator Mazowsza pogłębia współpracę środowiska nauki ze sferą biznesu i ułatwia dzielenie się naukowymi dokonaniami, które można praktycznie zastosować w biznesie. Jak co roku – przewidziane są dwie kategorie: Młoda Innowacyjna Firma i Innowacyjny Młody Naukowiec.

Co roku widzimy, że firmy i naukowcy biorący udział w konkursie to przede wszystkim inspiracja dla innych osób działających zarówno w biznesie, jak i w nauce. Liczę na to, że wskazane dobre praktyki we wdrażaniu nowych technologii będą zachętą do sięgania po nowatorskie rozwiązania – mówi marszałek Adam Struzik.

Zgłaszający się do konkursu przedsiębiorcy muszą prowadzić na Mazowszu firmę z sektora małych i średnich przedsiębiorstw istniejącą nie dłużej niż 10 lat. W ocenie brane są pod uwagę nowe produkty lub usługi, nowoczesne rozwiązania technologiczne, organizacyjne i marketingowe w codziennej praktyce biznesowej, ale co ważne – stosowane nie dłużej niż 5 lat.

Za innowacje w nauce nagrodzeni będą mogą młodzi, kreatywni naukowcy z Mazowsza w wieku do 35 lat, z zakończonym przewodem doktorskim lub stopniem doktora uzyskanym w ciągu ostatnich 3 lat, których prace zawierają innowacyjne, a jednocześnie praktyczne rozwiązania. Ważnym warunkiem jest praktyczne zastosowanie wyników naukowych dokonań.

Na zwycięzców czekają nagrody – za I miejsce wśród przedsiębiorców – 25 tys. zł, 15 tys. zł za II miejsce, 10 tys. zł za III miejsce, natomiast w kategorii dotyczącej naukowców – 10 tys. zł za I miejsce, 7 tys. zł za II miejsce i 5 tys. zł za miejsce III. Wszystkie kwoty są kwotami brutto.

Szczegółowe informacje na temat zasad konkursu, regulamin oraz wymagane dokumenty dostępne są na stronie internetowej: www.innowacyjni.mazovia.pl.

Wnioski konkursowe z dopiskiem „Innowator Mazowsza” – kategoria Młoda Innowacyjna Firma lub Innowacyjny Młody Naukowiecnależy składać osobiście bądź za pośrednictwem poczty:

Departament Strategii i Rozwoju Regionalnego
Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie
ul. Al. Solidarności 61
03-402 Warszawa 

Partnerami konkursu są: Agencja Promocyjna INVENTOR sp. z o.o.; Jan Wierzchoń & Partnerzy Sp. j. Biuro Patentów i Znaków Towarowych; Fundacja JWP Masz Pomysł? Masz Patent. Masz Zysk!, Mazowiecki Inkubator Technologiczny Sp. z o.o.

  • Facebook
  • Wykop
  • Google Plus
  • Twitter
  • Print
  • Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>