Rozkład Jazdy Pociągów – Koleje Mazowieckie

Rozkład Jazdy Pociągów Spółki „Koleje Mazowieckie – KM” sp. z o.o. edycji 2011/2012 – zakończono analizę uwag pasażerów

Koleje Mazowieckie i Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego przeprowadziły analizę uwag i sugestii pasażerów dotyczących opublikowanego w dniu 15 listopada br. rozkładu jazdy pociągów edycji 2011/2012. Nowy rozkład jazdy pociągów Kolei Mazowieckich wejdzie w życie 11 grudnia br. Będzie on bardziej przyjazny podróżnym ze względu na ujednolicenie i zmniejszenie liczby terminów kursowania pociągów, a także skomunikowanie połączeń.

15 listopada 2011 roku ogłoszony został nowy rozkład jazdy pociągów Kolei Mazowieckich edycji 2011/2012. Od tego czasu pracownicy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego i Kolei Mazowieckich analizowali nadesłane przez pasażerów skargi, uwagi i sugestie dotyczące opublikowanego rozkładu. Po uwzględnieniu części wniosków podróżnych, a także szczegółowej analizie możliwości taborowych i prac prowadzonych na poszczególnych trasach, jak również po uzgodnieniach z organizatorem przewozów kolejowych pasażerskich – Samorządem Województwa Mazowieckiego, planuje się wprowadzić do rozkładu edycji 2011/2012 następujące zmiany:

Linia KM2 Warszawa – Mińsk Mazowiecki:

Opóźnienie odjazdu poc 835 rel. W-wa Zachodnia 23.52 – Mińsk Mazowiecki 0.50 o ok.20’ .

Linia KM3 Ożarów Mazowiecki – Warszawa:

Dodatkowe zatrzymanie pociągu Mazovia w Ożarowie Mazowieckim w porannym szczycie.

Linia KM8 Piaseczno – Warszawa:

Zaplanowano uruchomienie dodatkowego pociągu przyspieszonego z Warszawy do Radomia z odjazdem z W-wy Centralnej ok. godziny 17.05.

Zaplanowano nowe połączenie z Piaseczna. Pociąg 9880 zostanie wydłużony do Czachówka Płd. i uruchomiony zostanie pociąg powrotny z Czachówka Płd. ok. 7:50 – Piaseczno ok. 8:04, który będzie kursować do Warszawy Zachodniej.

Ponadto w godzinach popołudniowych zaplanowano uruchomienie dodatkowej pary połączeń do Piaseczna, która umożliwi powrót z pracy osobą pracującym w okolicy przystanków W-wa Służewiec i W-wa Żwirki i Wigury (W-wa Zachodnia przyjazd ok. 16.43)

Linia KM33 Kutno – Sierpc:

Zaplanowano zmianę godziny odjazdu pociągu z Kutna z 15.45 na ok. 14.45.

Linia KM26 Dęblin – Radom:

Rozkład jazdy został ułożony tak, aby utrzymywać cykliczność pociągów przyjeżdżających do Radomia. Na wniosek pasażerów, w celu poprawienia komunikacji w porannym szczycie komunikacyjnym, planujemy przesunąć odjazd pociągu z Dęblina z godz. 6:29 na ok. 6:17.

Linia KM7 Warszawa – Dęblin:

Na prośbę podróżnych wracających z pracy z Warszawy pociąg odjeżdżający z W-wy Zachodniej o 6:44 do Pilawy planuje się wydłużyć do Dęblina.

Ponadto zmianie ulegnie termin kursowania poc. odjeżdżających z Dęblina do Warszawy:

  • o godz. 16.40 z D na codziennie,
  • o godz.17.40 z codziennie na D.

Umożliwi to pasażerom dogodniejszy dojazd do pracy w weekendy.

Powyższe wnioski zostaną skierowane do PKP Polskie Linie Kolejowe, które po analizie możliwości technicznych zaakceptuje proponowane przez KM zmiany lub je odrzuci. W chwili obecnej nie jest jeszcze znany dokładny termin wprowadzenia zmian.

Dodatkowych informacji udziela:
Donata Nowakowska – Rzecznik Prasowy „Koleje Mazowieckie – KM” sp. z o.o.
Email: d.nowakowska@mazowieckie.com.pl
tel. 22 473 75 51, 0 661 929 207

  • Facebook
  • Wykop
  • Google Plus
  • Twitter
  • Print
  • Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>